Craftpoint jest jednym z największych sklepów z artykułami kaletniczymi w kraju. Oprócz wielkości sklep ten charakteryzuje się również bardzo dobrymi cenami, a przede wszystkim nietuzinkową jakością swoich produktów. Ostatni fakt jest potwierdzony przez właścicieli, którzy sami są kaletnikami i na stałe korzystają z asortymentu sklepu Craftpoint! Dzięki temu każdy klient jest pewny, że zakupuje towar od ,,kolegów po fachu”. Znajdują się tutaj najróżniejsze narzędzia, akcesoria i dodatki kaletnicze, które wspomogą stworzenie każdego dzieła.

Szycie skóry – Craftpoint pędzi na pomoc!

 

Każdy kaletnik wie, że szycie skóry jest jednym z najważniejszych etapów tworzenia kaletniczego dzieła. Szycie musi zostać przeprowadzone z odpowiednią dokładnością – zbyt mocne ściśnięcie materiału sprawi, że skóra z pewnością się pomarszczy. Z drugiej strony zbyt lekkie przeprowadzenie nici pogorszy wytrzymałość i funkcjonalność dzieła. Aby szyć z największą dokładnością warto zaopatrzyć się w profesjonalny sprzęt do szycia, który można znaleźć w sklepie Craftpoint.

Groover jest narzędziem, które jest niezwykle ważne podczas szycia. Wyżłabia on rowek pod szew dzięki czemu można swobodniej przeprowadzać nici. Ciekawym dodatkiem z działu narzędzi jest wybijak do skóry wraz z młotkiem, który żłobi otwory. Jest to bardzo ważne gdyż nici wykonane są ze splotu mniejszych, połączonych kawałków. Dlatego czasem mają tendencję do rozchodzenia się w trakcie szycia co jest jednym z najgorszych scenariuszy. Dlatego połączenie wyżłobienia odpowiednich otworów z dobrą nicią (na przykład nić Slam) gwarantuje największe prawdopodobieństwo sukcesu. Dobre nici Slam pokryte są dodatkową warstwą hydrofobowej substancji zapewniającej odpowiedni poślizg nici i odporność na uszkodzenia. Dzięki temu z łatwością przechodzi przez otwory i łączy ze sobą dwa kawałki materiału. Bardzo fajnym dodatkiem, który uwydatnia efekt finalny zszytego dzieła są stemple do skóry. Mogą one oznaczać prace danego kaletnika kształtując coś w rodzaju emblematu świadczącego o oryginalności dzieła.

Podsumowanie

 

Nici do skóry wraz z narzędziami do szycia są jak widać bardzo dobrym dodatkiem usprawniającym pracę. Dobre dzieło kaletnicze powinno być odpowiednio zszyte – dzięki temu będzie trwałe i wytrzymałe. Craftpoint oferuje wszystkie wcześniej wspomniane elementy dzięki czemu każdy kaletnik może powiększyć własną kolekcję narzędzi i dodatków do skóry. Istnieją również bony upominkowe, które mogą sprawić ciekawą niespodziankę prezentową dla innych!

Po więcej zajrzyj na https://craft-point.com/

Comments are closed.

https://atmlive.pl/niezapomniane-chwile-na-tarasie-odkryj-tajemnice-ogrzewania-gazowego/ https://abweb.com.pl/taras-w-zimie-dlaczego-nie-tajniki-efektywnego-ogrzewania/ https://emtec-group.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-twoj-sprzymierzeniec-w-chlodne-dni/