Przeprowadzenie sprawy rozwodowej może, ale nie musi być konieczne w obecności adwokata. Wszystko zależne jest od stopnia skomplikowania sprawy oraz tego, czy małżonkowie są w stanie dojść do porozumienia w kwestii podziału majątku, jak również w sprawie podziału opieki nad dziećmi. Zatrudnienie adwokata da nam jednak przewagę oraz szansę na zachowanie większej pewności i spokoju podczas rozpraw sądowych. Jak to możliwe?
Jakie są zadania adwokata?
Adwokat ma przede wszystkim reprezentować nas w sądzie i dbać o nasze dobre imię. Może on – po konsultacji z nami – składać wnioski, odroczenia, odwołania. Istotne jest, aby znał on doskonale nasza historię i powody dla których doszło do rozwodu. Prawnik musi bezstronnie i chłodno ocenić nasze szanse przed sądem i zaproponować drogę prawną, która pozwoli nam na osiągnięcie jak największych korzyści. Prawnik ma za zadanie chronienie nas przed podejmowaniem kroków, które mogłyby negatywnie wpłynąć na nasza sytuację prawną i podpowiadać takie rozwiązania, które przybliżą nas do zdobycia określonych celów w sądzie. Mogą to być konkretnej wysokości alimenty na dzieci, przyznanie opieki, konkretny podział majątku zgromadzonego wspólnie podczas trwania małżeństwa. Więcej o roli adwokata w sprawach rozwodowych znajdziemy na stronie http://adwokat-katowice.info.pl/rozwody-separacje/.
Czy możemy przygotować się do rozwodu?
Sprawy rozwodowe, w zależności od stopnia ich skomplikowania, mogą trwać od kilku do kilkunastu miesięcy. Warto uzbroić się w cierpliwość i jak najlepiej przygotować, aby czas ten maksymalnie skrócić. Elementem, który pozytywnie wpływa na przyspieszenie procesu rozwodowego jest chęć dogadania z małżonkiem w kwestii podziału majątku czy alimentów. Pomocny może okazać się również mediator.
Comments are closed.