Zdecydowana większość osób usuwa zbędne owłosienie w sposób regularny. Używa się do tego najbardziej rozmaitych urządzeń bądź sposobów. Przykładem jest golenie się żyletkami wielo lub jednorazowego użytku, woski czy też maszynki zwane depilatorami. Jednak łączy je jeden istotny fakt – zapewniają ,,wolność” od włosów tylko na krótki czas. Włosy odrosną i znów trzeba będzie je golić. Jest jednak sposób na trwałe pozbycie się odrastających włosów. Jest nim depilacja laserowa.

Depilacja laserowa – rodzaje zabiegu

W dzisiejszych czasach nowe technologie przybywają w bardzo szybkim tempie. Z tego też względu można rozróżnić różne rodzaje depilacji laserowej. Do najbardziej popularnych należą:

-Depilacja laserowa IPL. Aby sprecyzować jej specyfikację należy podkreślić, ze nie używa się tutaj lasera, lecz pulsacyjnego światła. Najczęściej ta metoda używana jest do depilacji jasnych włosów – przy ciemniejszych już może nie być tak efektywna.

-Depilacja laserowa klasyczna – opiera się o proces fototermolizy. Polega on na przekształceniu wiązki światła na energie cieplną. Melanina w ten sposób nagrzewa się, a w takiej formie jest w stanie zniszczyć cebulkę włosa produkująca włosy. Zniszczona cebulka włosowa nie będzie spełniać swojej pierwotnej funkcji co da efekt gładkiej skóry. Jednak aby zapewnić taki efekt potrzebna jest seria zabiegów – tylko wtedy będzie miało się pewność co do poprawności zabiegu. 

Mówiąc ogólnie proces depilacji laserowej jest nieinwazyjny. Oznacza to wysoki stopień bezpieczeństwa, jeśli tylko zabieg przeprowadzany jest przez wprawione osoby. Jednak istnieje kilka przeciwwskazań. Można zaliczyć do nich między innymi cukrzycę, ciążę, okres karmienia piersią czy też choroby skóry. W takich przypadkach nie powinno się poddawać zabiegowi depilacji laserowej.

Depilacja laserowa Gdynia

Duże miasto to miejsce, w którym najlepiej wykonywać zabiegi depilacji laserowej. Dobre salony i konkurencja zmusza je do wykonywania usług na najwyższym poziomie. Przykładem miasta obfitego w dobre salony jest Gdynia.

Zobacz: https://depilacja.pl/salony/depilacja-laserowa-gdynia/

Comments are closed.

developer.com er.com.pl deo.pl