Okna tarasowe pozwalają na wpuszczenie dużej ilości światła do wnętrza. Jakie okna będą najlepsze? Czy lepiej spisze się model składany? A może lepsze będą okna balkonowe przesuwne? Do zakupu takich okien należy podejść w sposób świadomy.

Dopasowane okna balkonowe przesuwne

Dobre okna balkonowe muszą umożliwić swobodne przejście na ogród, jak również powinny one zapewnić wejście do domu. Należy również wybrać taki model, który będzie można otwierać z zewnątrz. Najpopularniejszy jest model uchylno-przesuwny. Ogromną zaletą tych okien jest fakt, że zajmują one mało miejsca, tzn. zamontowane są one na specjalnej szynie, dzięki czemu całość może przesuwać się wzdłuż ściany. Kolejną zaletą tych okien jest to, że okna te mogą być wykonane z dowolnego materiału. Niektóre modele okien uchylno-przesuwnych mają ok. 200 kg wagi, ale nie wpływa to na ich swobodne użytkowanie. W modelach dwuskrzydłowych porusza się tylko jedno ze skrzydeł.

Składane drzwi tarasowe

Poznaliśmy już okna balkonowe przesuwne. Teraz czas na to, aby poznać model składany. Dzięki nim można przeszklić otwory balkonowe, których wielkość dochodzi nawet do 7m. Przy czym takie okna mogą składać się nawet z ośmiu skrzydeł, a szerokość jednego z nich wynosi 1m. Plusem tych okien jest to, że można je dowolnie regulować, jeżeli chodzi o otwarcie. Drzwi składane mogą się otwierać na jedną stronę. Mogą też otwierać się na dwie strony, ale w takim wypadku na połączeniu znajduje się ruchomy słupek. 

Comments are closed.

https://beatssoundscape.com https://w-sumie.com.pl/niewielka-kuchnia-jak-ja-zaaranzowac/ https://www.tarnobrzeg.info/2022/11/10/jaka-polise-wybrac-dla-naszego-samochodu/