Meble gabinetowe zawsze powinny zostać ustawione w taki sposób, aby pozwoliły na wypełnianie codziennych obowiązków w sposób wygodny i sprawny. O czym należy pamiętać urządzając domowe biuro?

Meble gabinetowe z oświetleniem

Meble gabinetowe muszą posiadać odpowiednie oświetlenie. Wyróżniamy dwa rodzaje oświetlenia – światło dzienne i światło sztuczne. Jeżeli jesteśmy w stanie zagospodarować biuro w miejscu z dopływem światła dziennego, to fantastycznie, bowiem będzie to z korzyścią dla naszego zdrowia. Osoby, które są praworęczne powinny pomyśleć o tym, aby ustawić biurko do okna lewym bokiem. W przypadku osób leworęcznych sytuacja jest odwrotna. Nie zapominajmy o tym, że potrzebna również będzie lampa, w szczególności przy biurku. Najlepsza będzie lampa z wyciąganym ramieniem, którą w razie potrzeby będzie można ustawić w wysokości ok. 35 – 50 cm nad pulpitem. W lampie powinna być koniecznie zamontowana żarówka LED.

Meble gabinetowe w dobrym kolorze

Meble gabinetowe, jak również samo biuro powinny zostać urządzone w odpowiednim kolorze. Dobór odpowiedniej kolorystyki ma ogromny wpływ na naszą codzienną pracę. Przy urządzaniu gabinetu powinno stosować się zasadę 70/20/10. 70% to kolor bazowy, neutralny, jak np. beż. 20% to kolor żywszy, który ma na nas pobudzać do działania. Może to być chociażby lazurowy błękit. 10% to ciekawe, barwne kontrasty. W tym momencie najlepiej może sprawdzić się czerwień, aczkolwiek równie fajną, unikalną inspiracją jest także fuksja lub czarny, ale z nim nie można przesadzać w dużej ilości.

Comments are closed.

https://lillanails.pl Nowoczesna łazienka https://jokris.pl