Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej to niezbędny i obowiązkowy element dokumentacji każdego samochodu. Kupując nowy samochód musimy być świadomi tego, że pierwszą rzeczą, jaką musimy wykonać to właśnie zakup obowiązkowego ubezpieczenia. Dlaczego musimy mieć ubezpieczenie? Ile ono kosztuje? Gdzie możemy je kupić?

Ubezpieczenie OC obowiązkowe dla każdego pojazdu

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej to obowiązkowe ubezpieczenie, które przypisane jest do każdego pojazdu mechanicznego. Ubezpieczenie takie kupuje się co roku, najlepiej z zachowaniem jego ciągłości. Brak ubezpieczenia może skutkować nie tylko mandatami podczas kontroli drogowej, ale również odpowiedzialnością finansową, jeśli na drodze spowodujemy wypadek czy kolizję. Wysokość ubezpieczenia OC nie jest stała – kwota, którą zapłacimy wynika z wielu zmiennych, w tym z naszego wieku, wieku i marki naszego samochodu, posiadanych przez nas zniżek. Ubezpieczenie OC zmienia swoją wartość również wtedy, jeśli w poprzednim roku uczestniczyliśmy w zdarzeniu drogowym. 

Gdzie kupimy ubezpieczenie OC? Jeszcze do niedawna kupno nowego ubezpieczenia wiązało się z koniecznością odwiedzenia ubezpieczycieli w ich biurach. Dzisiaj topowe firmy proponują nam możliwość kupna ubezpieczenia… przez Internet. To wygodne i proste rozwiązanie, które pozwoli nam zaoszczędzić wiele czasu!

Ubezpieczenie OC nie tylko dla kierowców

Czy wiesz, że ubezpieczenie OC może dotyczyć nie tylko kierowców? Coraz więcej osób decyduje się na ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym. Posiadacze takiego ubezpieczenia przekonują, że daje ono więcej swobody i pozwala na zachowanie spokoju ducha. Ubezpieczenie tego typu może obejmować np. szkody wyrządzone przez nas podczas jazdy rowerem.

Comments are closed.

https://aavamobile.pl/klucz-do-eleganckiego-wnetrza-ekskluzywne-meble-loftowe/ https://autobezpieczniki.pl/wplyw-historii-ubezpieczeniowej-na-przyszle-skladki-co-warto-wiedziec/ zobacz