Jak wybrać dobre okna do domu, aby nie pożałować tej decyzji przez następnych kilkanaście lat? Dobre pytanie, które powinien postawić sobie każdy inwestor. Jest wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę. Warto wspomnieć o kilku z nich w skrócie, aby świadomie podchodzić do ich zakupu.

Jak wybrać dobre okna dźwiękoszczelne?

Nie ma nic gorszego od hałasu, który przedostaje się z ulicy do domu. W szczególności, jeżeli mowa o sypialni. Ktoś tu próbuje zasnąć, ale akurat pod jego domem odbywa się spotkanie głośno rozmawiających sąsiadów. Rzeczy nieznośne, które utrudniają człowiekowi bytowanie. Na szczęście, wystarczy postawić na dobre okna dźwiękoszczelne, które powinny utrzymywać się na poziomie 40 dB. Chociaż można spotkać się z opiniami, że w wyjątkowo hałaśliwych miejscach, powinno się zastosować okna, których wartość dźwiękoszczelności utrzymuje się na poziomie od 36 dB do 39 dB.

Antywłamaniowe okna do domu

Jeżeli ktoś chce znaleźć odpowiedź na pytanie, jak wybrać dobre okna, to powinien wiedzieć, że powinien postawić na rozwiązania antywłamaniowe. Mowa tutaj chociażby o takich elementach, jak folia antywłamaniowa. Jest ona nałożona na szybę. Jej zadaniem jest utrudnienie zbicia powierzchni szklanej ciężkimi przedmiotami. Kolejne zabezpieczenia to specjalne klamki – na kluczyk lub na przycisk. Dzięki takiej blokadzie, otwarcie okien ze strony zewnętrznej, przez niepowołane osoby będzie wręcz niemożliwe. Warto postawić na takie okna, jeżeli ktoś chce być pewny tego, że jego dom jest bezpiecznym schronieniem. 

Comments are closed.

https://abweb.com.pl/taras-w-zimie-dlaczego-nie-tajniki-efektywnego-ogrzewania/ https://emtec-group.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-twoj-sprzymierzeniec-w-chlodne-dni/ https://atmlive.pl/niezapomniane-chwile-na-tarasie-odkryj-tajemnice-ogrzewania-gazowego/