Szafki kuchenne nie tylko powinny być dopasowane do aranżacji w całym pomieszczeniu. Uwzględnijmy również nasze własne, indywidualne potrzeby, dzięki czemu uda nam się urządzić wygodną i funkcjonalną kuchnię w domu.

Dopasowany blat roboczy

Wszystkie szafki kuchenne z reguły stają się jednocześnie naszym blatem roboczym. Na jakiej wysokości powinien znaleźć się taki blat, abyśmy w przyszłości nie musieli narzekać na bóle w plecach z powodu złej postawy podczas przygotowywania posiłków? Przyjmuje się, że powinien znaleźć się on na wysokości ok. 85 cm. Przy czym nie oznacza to faktu, że taki wymiar powinna mieć sama szafka. Wysokość szafki powinna wynosić ok. 70-72cm. Do tego 10 cm cokół. Zakończeniem będzie blat, którego grubość powinna wynosić ok. 3 cm. Są to optymalne wysokości dedykowane dla osób, które mają ok. 170 cm wysokości.

Szafki kuchenne w dolnej zabudowie

Nie w każdej kuchni znaleźć można meble znajdujące się w dolnej i w górnej zabudowie. Tak, jeżeli chodzi o dolną zabudowę, to występuje ona zawsze, ale niekiedy jest taka możliwość, aby zrezygnować z wieszania szafek na górze. Dlatego wszyscy tak staranną uwagę zwracają na to, aby wybrać odpowiednio głębokie szafki, gdzie będzie można pochować wszystkie potrzebne rzeczy. Zalecana głębokość szafek to 56 cm. Jest to optymalny wymiar, który stosowany jest przez wszystkich producentów mebli kuchennych. Aczkolwiek są też takie przypadki, kiedy szafki są bardziej płytkie – jeżeli wymagają tego indywidualne potrzeby pomieszczenia. 

Comments are closed.