Okna nieotwierane jeszcze do niedawna kojarzone były wyłącznie z biurowcami. Dzisiaj okna tego typu bez trudu wykorzystać można w prywatnych domach. Okna nieotwierane cieszą się sporym zainteresowaniem – warto poznać ich zalety!

Jak zbudowane są okna nieotwierane?

Nowoczesne okna nieotwierane to najczęściej okna wielkoformatowe, które wykorzystywane są w innowacyjnych, designerskich projektach domów. Przeszklenia tego typu nadają bryle optycznej lekkości, a dodatkowo pozwalają na maksymalne doświetlenie wnętrz. Okna nieotwierane podnoszą też estetykę domu, „otwierają” również dom na ogród czy przyrodę w pobliżu. W ten sposób wizualnie znikają przeszkody architektoniczne. Czy okna nieotwierane dobrze izolują ciepło? Zdecydowanie tak – okna takie są zaprojektowane w sposób precyzyjny i z użyciem nowoczesnych technologii.

Okna nieotwierane i ich zalety

Niewątpliwie podstawowym atutem okien nieotwieranych jest ich cena – okazuje się, że okna nieotwierane są nawet do 30% tańsze od klasycznych odpowiedników. Wynika to przede wszystkim ze znacznie prostszej budowy. Okna nieotwierane wielkoformatowe pozwalają optymalnie doświetlić wnętrza, dzięki czemu żyję się w nich przyjemniej. Okna tego typu umieszczone po południowej stronie domu pozwolą również na naturalne dogrzewanie wnętrz, a tym samym – na oszczędność pieniędzy. Okna nieotwierane stanowią również dużą barierę dla włamywaczy – okna takie nie posiadają systemów ryglowania, przez co znacznie trudniej sforsować je przy pomocy klasycznych narzędzi. Brak mechanizmu otwarcia to również większe bezpieczeństwo dla małych dzieci znajdujących się w pomieszczeniu. Wadą może być utrzymanie takich okien w czystości – zamontowane na wysokości kilku metrów będą wymagać wzywania profesjonalnej ekipy, która wyczyści je od zewnątrz.

 

Comments are closed.

h.pl .pl niestfemale.com