Statystycznie rzecz biorąc najwięcej wypadków zdarza się w domu. Dążeniem każdego właściciela nieruchomości powinno być zatem zapewnienie sobie oraz innym domownikom optymalnych warunków, zmniejszających ryzyko zagrożenia. Maty na podłogi, dywany, podkładki pod krzesła to doskonałe środki zabezpieczające na każdą kieszeń.

Mata na podłogę

Obecnie jednym z najczęstszych pokryć podłóg domowych są funkcjonalne i ciepłe panele lub nieco chłodniejsze kafle. Powierzchnie te mogą stanowić wyzwanie dla dzieci lub domowych zwierząt, a nawet dla osób dorosłych, jeśli nie zachowają one ostrożności. Często zapominamy, by w domu chodzić w kapciach, a najmłodszym w ferworze zabawy zdarza się biegać po pomieszczeniach.

Mata podkładka na zamówienie przeznaczona na podłogę, dzięki swoim antypoślizgowym właściwościom zmniejszy ryzyko wypadków i urazów. Sprawi również, iż domowe zwierzęta nie będą się ślizgać na podłodze. W przypadku starych drewnianych podłóg lub podłoża, które łatwo ulega zniszczeniu, podkładka spełni także rolę dodatkowej warstwy zabezpieczającej. Jeśli natomiast chcemy utrzymać połysk podłoża na wysokim poziomie, podkładka uchroni je przed matowieniem.

Podkładka na dywan

W dzisiejszych czasach dywany to rzadkie elementy wystroju. Zazwyczaj w ich włóknach łatwo gromadzi się kurz, a nie zawsze mamy czas na trzepanie dywanu lub oddanie go do pralni.

Jeśli jednak jesteśmy fanami tradycyjnych dywanów w naszym salonie lub pokoju, dzięki funkcjonalnym nakładkom możemy utrzymać je w odpowiedniej kondycji. Mata ochronna na dywan lub wykładzinę spowoduje, że nawet, jeśli wyleje nam się herbata, czy domowe zwierzę nie zdąży załatwić się na zewnątrz, podłoże nie ucierpi. Podkładki ochronne sprawdzą się zwłaszcza w przypadku puchowych i włochatych dywanów.

Podkładki pod fotele i krzesła

Powszechnym rozwiązaniem jest w dzisiejszych czasach fotel obrotowy. Jest mobilny i praktyczny, gdyż pozwala nam sięgnąć po rzeczy leżące w drugim końcu pokoju bez konieczności wstawania. Jest on stałym elementem wystroju każdego biura, ale także domowego stanowiska komputerowego, czy pokoju nastolatka. Obrotowe krzesło możemy umiejscowić również w gabinecie lub pracowni.

Fotele obrotowe w wyniku ich eksploatacji i długotrwałego przejeżdżania po powierzchniach, mogą powodować otarcia, rysy, zadrapania, pozbawienie blasku. Aby chronić podłogi i dywany przed niszczycielskim działaniem krzeseł, polecamy również ochronne podkładki pod krzesła i meble przesuwne. Są one na tyle duże, by zabezpieczyć całe pole działania przesuwnego mebla, a jednocześnie odpowiednio twarde, co sprawia, że nie złamią się pod naciskiem.

Więcej informacji znajdziesz na stronie mata podkładka na zamówienie.

Comments are closed.

biały technorattan sofa technorattanowa komplet ogrodowy technorattan