Wanny dzieli się na symetryczne i asymetryczne. Symetria charakteryzuje się tym, że tego typu wanna będzie miała równe boki, dwa długie, dwa krótkie. Natomiast asymetria to różne długości poszczególnych boków asymetrycznej wanny. Najczęściej wanny asymetryczne są kupowane do łazienek nieustawnych i takich, których powierzchnie nie są zbyt duże.

Zalety wanien asymetrycznych

Modele, które są profilowane, a więc wanny asymetryczne, najczęściej produkowane są z akrylu. Jest to materiał bardzo ciepły i miły w dotyku. Tego typu tworzywo ma właściwości antypoślizgowe i termoizolacyjne. Kąpiel w wannie akrylowej jest bardzo miła, przyjemna i szczególnie relaksująca.

Duża liczba producentów sprzedaje wanny wraz z dodatkowymi elementami, które są pomocne w ich montażu. Obok ciekawego wyposażenia takich wanien oferowane są też specjalne akrylowe osłony do zabudowy wanny w łazience.

Nie zawsze małe i nie zawsze narożne

Wanny asymetryczne nie zawsze są produkowane jako wanny małe i nie zawsze jako wanny narożne. Wbrew pozorom są to bardzo wygodne miejsca kąpielowe, ponieważ ich misa zawsze jest większa niż w wannach symetrycznych, standardowych.

Dlatego też takie wanny nie tylko nadają się do małych łazienek, ale też idealnie sprawdzają się tam, gdzie poszczególne osoby mają możliwość stworzenia swojego własnego zakątka kąpielowego, przy użyciu wanny asymetrycznej o znacznie większych rozmiarach. Tego typu wanny pozwalają na tworzenie pomieszczeń o bardzo interesujących aranżacjach.

Wanny o wielu kątach

Na rynku znaleźć też można wanny trapezowe lub sześciokątne. Jednak ich kształty powodują, że nadają się one wybitnie do dużych łazienek, których styl jest nowoczesny i bardzo innowacyjny. Zamontowane w takich przestrzeniach, nadają im futurystycznego charakteru. Jest to propozycja skierowana tylko do niewielkiej grupy osób.

Wanny o niekonwencjonalnych kształtach są wygodne, przestronne i mają bardzo dużo akcesoriów, które znacznie potrafią umilić każdą kąpiel. W takiej wannie można wziąć również prysznic, pod warunkiem, że będzie ona specjalnie obudowana.

Postępująca nowoczesność sprawia, że jest w czym wybierać w momencie, kiedy remontuje się łazienkę. Dobrego i odpowiedniego wyboru można dokonać wtedy, gdy łazienka jest mała i wtedy, gdy jest dużych rozmiarów. Za każdym razem odpowiednia wanna może być miejscem wspaniałego relaksu i cudownego wypoczynku po ciężkim dniu. Idealnie wkomponowana w resztę aranżacji łazienki, może sprawić, że ta okaże się wspaniałą oazą wypoczynku w danym domu czy mieszkaniu.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://1lazienka.pl/category/wanny-asymetryczne.

Comments are closed.

zobacz wiecje ubezpieczenie szkolne https://adamama.org