Rachunki za prąd rosną z miesiąca na miesiąc, przyprawiając tym samym wielu użytkowników o szybsze bicie serca. Nie ma się więc czemu dziwić, że tak dużo osób interesuje się fotowoltaiką, czyli energią płynącą ze słońca. Tylko że nawet panele słoneczne, nie są w stanie maksymalnie zwiększyć niezależności energetycznej.

Bezpieczeństwo energetyczne

Na szczęście, powstała jeszcze jedna alternatywa, jeżeli chodzi o większą niezależność energetyczną. Mowa tutaj o domowych magazynach energii 10kW. O czym jest dokładnie mowa? O urządzeniach, które mówiąc oględnie, pozwalają na zachowanie bezpieczeństwa energetycznego.

Wszystko dlatego, że magazyn energii 10kw pozwala nawet na swobodę działania wtedy, kiedy nigdzie nie ma prądu. Przy tej okazji warto dodać, że wiele osób ma złudną nadzieję, iż panele fotowoltaiczne są w stanie działać bez prądu. Tak nie jest. Do ich uruchomienia potrzebny jest inwerter, który (nomen omen!) działa na prąd. Jego nie będzie, inwerter nie będzie działał i inwestycja w fotowoltaikę okazuje się bezcelowa.

Chyba, że ktoś będzie posiadał wspomniany wyżej, magazyn energii 10kW, który znajduje się w obiekcie zainteresowania, w szczególności posiadaczy fotowoltaiki. 

Dobry magazyn energii o mocy 10kW

Tak, jeżeli bystre oko rozejrzyj się po rynku zorientuje się, że dostępne są magazyny o mocy 5kW, które są zdecydowanie tańsze. Może się jednak okazać, że taka moc będzie zbyt słaba – w szczególności, jeżeli jest mowa o większych gospodarstwach domowych. Są również dostępne takie magazyny, których wartość jest wyższa niż 10 kW. Trzeba być jednak świadomym tego, że w związku z tym należy nastawić się na ogrom formalności, jakich trzeba będzie dopełnić. W przypadku samych 10kW, wiele z nich można sobie odpuścić. 

Nadwyżki energii elektrycznej

Wiele osób będzie zastanawiało się, czy warto? Odpowiedź jest jedna – tak, jak najbardziej. Tym bardziej, że nadwyżki wyprodukowanej energii elektrycznej nigdy nie przepadną. Zawsze będzie można wykorzystać je w dowolnie wybranym przez siebie momencie. Co dalej w związku z tym idzie, będzie można utrzymać nie tylko większą niezależność energetyczną. Nie trzeba będzie tak mocno przejmować się rosnącymi rachunkami za prąd, które pojawiają się zbyt często. 

Co z tego wynika? Magazyn energii o mocy 10 kW, to ogrom oszczędności. Jak więc widać, warto pomyśleć o takiej inwestycji, która to na polskim rynku usługowym, zaczyna sprawować się coraz lepiej. 

 

Comments are closed.

ltraps.com https://beesafe.pl/porady/czterokolowiec-lekki/ rejmeridien-gurgaon.com