Rozważając zatrudnienie znajomych w celu przeprowadzenia prac budowlanych, warto przeanalizować wszystkie wiążące się z tą decyzją możliwości. Nie zawsze bowiem dobre układy koleżeńskie znajdują odzwierciedlenie w prowadzonych wspólnie interesach. Zanim zaproponujesz prace przyjacielowi, zastanów się, jakie ta oferta pociąga za sobą konsekwencje.

Prace po kosztach, czyli dlaczego znajomi, a nie firma budowlana

Nie da się ukryć, że inwestycje budowlano-remontowe to spory wydatek. Zapoznając się z cennikiem prac, który przedstawia firma budowlana opolskie o ugruntowanej pozycji, możemy poczuć chęć skorzystania z pomocy zaprzyjaźnionych fachowców. W końcu znajomi są bardziej skłonni do negocjacji stawek, a każda zaoszczędzona złotówka jest w tym wypadku na wagę złota.

Największe koszty w przypadku budowy czy remontu domu wiążą się z zakupem potrzebnych materiałów i oczywiście opłaceniem robotników. Obecna od wielu lat w branży firma budowlana ceni swoje usługi, dlatego niektórzy inwestorzy, celem oszczędności, angażują do tego typu prac przyjaciół, czasem nawet rodzinę. I choć wydawać by się to mogło roztropnym i sprytnym posunięciem, w rzeczywistości może stać się przyczynkiem do wielu niekorzystnych dla przedsięwzięcia sytuacji.

Renomowana firma budowlana opolskie a prace po kosztach

Firma należąca do przyjaciół lub członków rodziny wydaje się sprytnym rozwiązaniem. W końcu „po znajomości” znaczy „po kosztach”. Podejmując współpracę w atmosferze koleżeńskiej, możemy czuć się bezpieczni i przekonani o słuszności naszej decyzji, jednak bardzo szybko możemy odkryć, iż nasze dążenie do oszczędności kosztuje nas o wiele więcej, niż się spodziewaliśmy.

Korzystając z doświadczenia dobrej, polecanej opolskiej firmy budowlanej mamy pewność, że wszelkie prace będą przeprowadzane profesjonalnie i w terminie. W przypadku współpracy z członkami rodziny lub przyjaciółmi, która będzie kosztować nas mniej, możemy niestety zostać potraktowani jak klient dodatkowy a nasza budowa jako wypełnienie luki w grafiku prac znajomych. Do tego dochodzą kwestie związane z egzekwowaniem kolejnych ustaleń, wyciąganie konsekwencji z poczynionych przez ekipę błędów, czy zwracanie uwagi na niedociągnięcia.

Umowa na słowo, czyli kwestie formalne

Nie jest tajemnicą, że podstawą wszelkich rozliczeń i ewentualnego dochodzenia rekompensaty za niewywiązanie się z ustaleń jest odpowiednio skonstruowana umowa. O ile zatrudniona przez nas firma budowlana opolskie będzie traktowała podpisanie kontraktu jako standardową procedurę, o tyle znajomi mogą nie być skłonni do tego typu zobowiązań formalnych i upierać się przy kwestii wzajemnego zaufania.

Początkowo może wydawać się to korzystne dla obu stron. Należy jednak pamiętać, że brak podpisanej umowy, to umożliwienie uniknięcia odpowiedzialności wykonawców za wszelkie nieprawidłowości, które, w związku z koniecznością ich eliminacji, będą generować kolejne koszty.

Więcej informacji znajdziesz na stronie http://ksetra.pl/.

Comments are closed.

https://promyana-bg.org/modne-meble-kuchenne-co-wybrac/ https://godsplanet4haiti.org/naroznik-modulowy-technorattan-opcja-dla-kreatywnych/ https://medialdent.pl