Zabezpieczenia drogowe stosowane są podczas remontów nawierzchni, konserwacji czy prac prowadzonych na poboczach. Odpowiednie oznakowanie i zabezpieczenie jezdni jest konieczne również podczas wydarzeń wymagających zmiany organizacji ruchu (na przykład podczas maratonów czy marszy). Jak skutecznie zabezpieczyć drogę, aby zapewnić wszystkim uczestnikom ruchu pełne bezpieczeństwo? Sprawdź!

W jaki sposób zabezpiecza się drogi?

Do zabezpieczania dróg podczas remontów i innych niestandardowych sytuacji służą znaki poziome (malowane na jezdni żółtą farbą) oraz urządzenia BRD (bezpieczeństwa ruchu drogowego), czyli znaki pionowe, pachołki, słupki, fale świetlne, wahadłowa sygnalizacja, lustra drogowe czy separatory ruchu. Co ważne, zanim przebudowa jezdni się rozpocznie, projekt tymczasowej organizacji musi zostać zatwierdzony przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Wytyczne i normy, jakie musi spełnić plan, zawarte są w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 roku.

Stabilne zabezpieczenia drogowe

Warto pamiętać, że pionowe znaki drogowe i inne oznaczenia będą dobrze spełniać swoją rolę tylko wtedy, kiedy będą odpowiednio ustabilizowane. Zabezpieczenia drogowe, które nie zostaną odpowiednio zamontowane, mogą stać się źródłem bezpośredniego zagrożenia. Przewrócony albo nieczytelny znak może zakłócić płynność ruchu i wprowadzić chaos. Aby zapobiec takiej sytuacji, należy odpowiednio zamontować znak przy pomocy specjalnych baz.

Największym zaufaniem osób odpowiedzialnych za stan dróg cieszą się uniwersalne bazy o modułowej konstrukcji. Produkowane z PCV podstawy są odporne na uszkodzenia mechaniczne i czynniki zewnętrzne. Nie pękają, kiedy najedzie na nie pojazd i nie niszczeją pod wpływem długotrwałej ekspozycji na promieniowanie UV, skrajne temperatury i wilgoć. Bazy są stabilne i idealnie przylegają do nawierzchni nawet podczas deszczu. W podstawach znajdują się uniwersalne otwory montażowe kompatybilne ze standardowymi znakami i tablicami o zróżnicowanej konstrukcji. Modułowa konstrukcja umożliwia łączenie ich w rozbudowane platformy o dużej stabilności. W sprzedaży znajdziesz bazy w różnych wymiarach.

 

Comments are closed.