Odpoczynek w ogrodzie to najlepszy sposób na spędzanie czasu wiosną i latem. Zaaranżowanie strefy wypoczynkowej nie jest trudne – wystarczą wygodne meble, dodatki. Warto zwrócić uwagę na to, w jaki sposób miejsce wypoczynkowe będzie zacienione. Jedną z ciekawszych propozycji są nowoczesne pergole ogrodowe. Co warto o nich wiedzieć?

Jak tworzone są pergole?

Nowoczesne pergole ogrodowe to konstrukcje, które mają za zadanie wyznaczać ramy przestrzeni wypoczynkowej. Pergole wpływają też na estetykę przestrzeni. Konstrukcja pergoli składa się z elementów modułowych aluminiowych. Dach pergoli to ruchome listwy, których pozycja może się zmieniać w zależności od potrzeb. To użytkownicy regulują ustawienie listew i tym samym decydują o tym, jak wiele światła wpada pod pergolę. pergole ogrodowe mogą być uzupełnione o dodatkowe rolety boczne i frontowe. Ich zadaniem jest zwiększenie prywatności, osłonięcie przed spojrzeniami sąsiadów, ale też przed mocniejszymi podmuchami wiatru. Pergole to idealne rozwiązanie, kiedy pragnie się stworzyć wygodną strefę relaksu dla siebie, domowników i gości. Przestrzeń wypoczynkową uzupełnić należy wybranymi meblami ogrodowymi, donicami z ulubionymi kwiatami. Takie miejsce z pewnością pozwoli komfortowo spędzać czas i cieszyć się pięknem wiosny i lata. Niebanalne propozycje na pergole znaleźć można na stronie gardenspace.sk/zastresenie-terasy.

Czy pergola ogrodowa skutecznie chroni przed słońcem?

Zdecydowanie tak – konstrukcja pergoli pozwala na całkowite zamknięcie dachu, dzięki czemu cały obszar wypoczynkowy znajduje się w cieniu. Dach pergoli nie nagrzewa się, dzięki czemu w jej cieniu panuje przyjemny chłód. Warto również wspomnieć, że dach pergoli w pozycji zamkniętej chroni też przed niespodziewaną mżawką. Nowoczesne pergole pozwolą więc cieszyć się bliskością natury bez względu na pogodę.

Comments are closed.

obat-polska.pl i-ta-events.com aterrangedj.com