Uniwersalne, solidne, odporne… Okna z ramami wykonanymi z PCV od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Większość klientów salonów z oknami decyduje się właśnie na nie. I nic w tym dziwnego: okna PCV stanowią złoty środek między jakością a ceną, świetnie komponują się z każdym wnętrzem i fasadą, wykazują doskonałe właściwości termoizolacyjne, dobrze tłumią dźwięki oraz nie wymagają skomplikowanej pielęgnacji. Jak konserwować okna plastikowe, aby jak najdłużej zachowały swoją nienaganną formę? Sprawdź!

Jak konserwować okna plastikowe? Podpowiadamy!

Jak konserwować okna plastikowe? W odróżnieniu od modeli z drewna, okna z plastikowymi profilami nie wymagają szczególnej troski o ich strukturę. Wszelkie zabrudzenia bez trudu usuniesz z jasnych profili przy pomocy szmatki nasączonej w wodzie z dodatkiem delikatnego detergentu, na przykład płynu do naczyń. Niewskazane jest używanie ostrych myjek i środków z granulkami, które mogłyby porysować gładką powierzchnię oraz preparatów zawierających w swoim składzie rozpuszczalniki i substancje ścierne. Pod wpływem wieloletniej ekspozycji na promieniowanie UV biały plastik może żółknąć. Mycie go ostrymi detergentami przyspiesza ten proces.

Uszczelki

Niezwykle ważnym elementem konstrukcji każdego okna są uszczelki zapobiegające ucieczce ogrzanego powietrza na zewnątrz. Pod wpływem temperatury i innych czynników zewnętrznych gumowe elementy stają się twarde i tracą sprężystość, przez co pękają i zaczynają przepuszczać powietrze. Aby zapobiec takiej sytuacji, należy regularnie sprawdzać ich stan, usuwać z nich zanieczyszczenia i smarować je wazeliną techniczną. Nie zapominaj również o okuciach. Dwa razy w roku (optymalnie przed i po zakończeniu okresu zimowego) również należy nasmarować te elementy specjalnym środkiem.

Comments are closed.

https://aavamobile.pl/klucz-do-eleganckiego-wnetrza-ekskluzywne-meble-loftowe/ zobacz https://autobezpieczniki.pl/wplyw-historii-ubezpieczeniowej-na-przyszle-skladki-co-warto-wiedziec/