Kuchnia może idealnie odzwierciedlać nasze zamiłowania estetyczne – przekonują projektanci. Nowoczesne kolekcje kuchenne zaskakują zarówno pod względem funkcjonalności, ale też prezencji. Decydując się na zmianę mebli w kuchni, warto przyjrzeć się z bliska dostępnym kolekcjom i wybrać produkty dopasowane do potrzeb.

Trwałe meble to podstawa

Kluczowym elementem podczas wyboru mebli kuchennych jest ich trwałość i zastosowane materiały. Zdecydowana większość oferowanych kolekcji meblowych to meble wykonywane z płyt meblowych o określonej grubości. Płyty meblowe zabezpieczone są przed działaniem wilgoci, ścieraniem, odkształcaniem. Płyty pokrywane są warstwami lakieru lub laminatami – to one podnoszą estetykę mebli, ale też zabezpieczają płyty meblowe. Nowoczesne meble uzupełniane są o markowe akcesoria, takie jak prowadnice kulkowe z hamulcami czy zawiasy z cichym domykiem. Nowoczesne meble to również praktycznie nieograniczony wybór modeli. Dzisiaj nie ma żadnych przeszkód, by kupić meble – kuchnie nowoczesne to jeden z najchętniej wybieranych trendów.

Jakie trendy w kuchniach są obecnie najmodniejsze?

Szukając inspiracji na niebanalne wnętrze kuchenne, warto zwrócić uwagę na nowoczesne kuchnie. Odznaczają się one dowolną kolorystyką, uwagę zwracają gładkie i lśniące fronty, najczęściej bez klasycznych uchwytów. Takie meble kuchenne prezentują się doskonale zarówno w mniejszych, jak i większych przestrzeniach, aneksach kuchennych. Drugą propozycją może być kuchnia skandynawska, w której minimalizm łączony jest z niebanalnymi fakturami i materiałami, np. litym drewnem. Kuchnie skandynawskie uznawane są za jedne z najpiękniejszych i najbardziej funkcjonalnych. Dużym zainteresowaniem cieszą się także kuchnie w stylistyce retro.

Comments are closed.