Remonty dróg to codzienność na polskich ulicach. Remonty mogą dotyczyć wcześniej planowanych napraw lub też być działaniami wynikającymi ze zgłoszeń kierujących. Podstawowym zadaniem osób planujących remonty dróg jest nie tylko poprawienie stanu nawierzchni drogi, ale też zapewnienie bezpieczeństwa osobom wykonującym remonty oraz innym użytkownikom drogi.

Planowanie remontu dróg krok po kroku

Jednym z najważniejszych zagadnień podczas planowania remontu drogi jest określenie, czy dany odcinek jezdni zostanie wyłączony z ruchu czy też możliwe stanie się stworzenie zwężenia czy kontrpasa. W przypadku zamknięcia drogi konieczne jest wyznaczenie objazdów oraz poinformowanie kierowców o objeździe przy pomocy odpowiednich tablic informacyjnych. Rozwiązaniem, z którego mogą korzystać drogowcy to również tymczasowa sygnalizacja świetlna oraz wyznaczanie tymczasowego przebiegu jezdni przy pomocy znaków poziomych.

Jakie znaki drogowe wykorzystywane są podczas remontów dróg?

Podczas organizacji remontu drogi konieczne jest postawienie odpowiedniego znaku informującego o utrudnieniach w odpowiedniej odległości od miejsca, gdzie utrudnienia faktycznie się zaczynają. W większości przypadków wykorzystywane są również znaki nakazujące zmniejszenie prędkości. Istotne okażą się także znaki związane z wyjazdem z placu budowy. Aby móc stosować wszystkie te znaki niezbędne są podstawy drogowe pod znaki.

Podstawa drogowa – element niezbędny podczas planowania robót na drodze

Elementem niezbędnym do tworzenia informacji drogowych dla kierujących są podstawy drogowe. Współcześnie jednym z najchętniej kupowanych produktów jest podstawa drogowa Nicrobase. Podstawy te dostępne są w dwóch wariantach: 20kg i 30kg. Są one tworzone z materiałów PCV pochodzących z recyklingu – wykorzystanie tego tworzywa ponownie pozwala na zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska naturalnego. Podstawy Nicrobase odznaczają się wysoką odpornością na zmienne warunki atmosferyczne, ścieranie, uszkodzenia mechaniczne (jak np. najechanie samochodu). Ich waga sprawia, że nie ma potrzeby dodatkowego obciążania ich workami z piaskiem. Warto również dodać, że podstawy te posiadają uniwersalne otwory, które pozwolą na wykorzystanie wszystkich typów znaków drogowych i tablic informacyjnych. Podstawy Nicrobase to również podstawy modułowe, które mogą być łączone ze sobą.

Comments are closed.

https://beesafe.pl/porady/co-mozna-miec-w-bagazu-podrecznym/ zobacz ari.pl