Lot balonem w Kapadocji to stanowczo jedna z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji tego regionu. Z pewnością dostarczy nam mnóstwo wrażeń i pięknych widoków. Będąc w Kapadocji nie sposób oprzeć się możliwości skorzystania z tej atrakcji. Na każdym kroku możemy spotkać reklamy biur oferujących możliwość lotu. Kapadocja balony dla kogo jest ta atrakcja?

Niezapomniany widok i mocne wrażenia

Lot balonem rozpoczyna się o brzasku i trwa około godziny. Pora dnia idealnie sprzyja obserwacji przyrody, wtedy też wszystko budzi się do życia, a słońce pięknie rozpościera się wśród skalistych terenów. Z pewnością atrakcja ta ze względu na czas swojego trwania jest idealna dla osób cierpliwych i lubiących podziwiać krajobrazy. A nawet, jeżeli nie jesteś miłośnikiem przyrody to widok tak ogromnej liczby balonów w podniebnej przestrzeni to z pewnością magiczny i niezapomniany widok.

Strach i lęk wysokości

Jednym z głównych argumentów przemawiających przeciwko skorzystaniu z tej atrakcji jest lęk wysokości. Balon w trakcie całego lotu będzie wznosił się na bardzo duże wysokości. Niestety po drodze nie ma możliwości zatrzymania balonu, gdyż część trasy przebiega pomiędzy bardzo ostrymi, skalistymi terenami. Przeżycie lotu balonem przez tak długi czas to wykazanie się niezwykłą odwagą. Pamiętaj jednak, że nawet, gdy boisz się dużych wysokości to lot balonem w Kapadocji może być świetnym sposobem do wyjścia ze swojej strefy komfortu.

Koszt lotu balonem

O, ile jadąc na zagraniczne wakacje liczymy się z wydatkami, jakie będziemy musieli ponieść w trakcie wyjazdu o tyle cena lotu balonem w Kapadocji może przysporzyć nas o mały zawrót głowy. Średnio kwoty za taki wyjazd wahają się od 160 do 185 euro w zależności od organizatora wycieczki i firmy baloniarskiej. Większość firm oferuje również w cenie biletu możliwość transportu w drogę powrotną do miejsca startu. Choć sama cena jest dość wysoka to czymże jest ona w porównaniu do zapierającego dech w piersiach widoku i mocnych wrażeń? Warto, więc wybierając się do Turcji zabezpieczyć kwotę pieniędzy z przeznaczeniem na ten cel.

Tłok i nie tylko

Lot balonem to atrakcja dla osób lubiących towarzystwo innych osób. W balonie może przebywać maksymalnie 24 osoby. Każda z nich jest oddzielona od siebie przegródką i posiada swoje indywidualne miejsce. Jednak w przypadku, gdy jesteś osobą aspołeczną, bądź po prostu wolisz ciszę i spokój możesz mieć nie lada wyzwanie związane z odnalezieniem się w większym gronie wśród obcych osób. Musisz również wziąć pod uwagę ekstremalne warunki, jakie mogą zdarzyć się w trakcie lotu. Ten argument nie stanowi problemu w przypadku, gdy na lot balonem wybierasz się zorganizowaną grupą wycieczkową.

Comments are closed.