Mezoterapia igłowa to zabieg, którego celem jest głęboka rewitalizacja skóry – jej nawilżenie, odżywienie i dostarczenie substancji o działaniu odmładzającym. Jest przy tym mało inwazyjna i można wykonywać ją regularnie, aby zapewnić swojej cerze doskonałą kondycję na długo. Co warto wiedzieć o zabiegu mezoterapii igłowej?

Czym jest mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa to zabieg iniekcyjny, wykonywany przy pomocy strzykawki z igłą lub specjalnego „pistoletu”. Zabieg ten ma szerokie zastosowanie w pielęgnacji skóry i można go stosować na całe ciało, włącznie ze skórą głowy (dla poprawienia kondycji włosów). Największą popularnością cieszą się jednak zabiegi mezoterapii igłowej na twarz ze względu na ich przeciwstarzeniowe działanie.

Mezoterapia igłowa polega na wstrzyknięciu pod skórę preparatu (koktajlu) zawierającego odpowiednio dobrane do typu cery składniki. W skład koktajli do mezoterapii igłowej twarzy wchodzi przeważnie kwas hialuronowy, który ma silne właściwości nawilżające i odmładzające. Dostarczenie substancji leczniczych bezpośrednio do skóry, skutkuje ich lepszym działaniem, niż przy aplikacji na skórę. Dodatkowo podczas mezoterapii igłowej pobudzone zostają głębokie procesy regeneracyjne w skórze.

Mezoterapia – u kosmetyczki czy w klinice medycyny estetycznej?

Zabiegi mezoterapii wykonywane są zarówno w salonach kosmetycznych, jak i w klinikach medycyny estetycznej. Trzeba mieć jednak na uwadze, że istnieją różne rodzaje mezoterapii, w tym mezoterapia bezigłowa, która może być wykonywana przez osobę bez wykształcenia medycznego, czyli np. przez kosmetyczkę. Tymczasem mezoterapię igłową może wykonywać tylko lekarz. Taką możliwość mamy tylko w gabinecie medycyny estetycznej. Polecane kliniki znajdziesz na stronie: www.findbeauty.expert.com. Lekarz medycyny estetycznej przeprowadza z Pacjentem dokładny wywiad, którego celem jest wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań. Zabiegu nie można wykonywać m.in. w przypadku alergii na składniki preparatu.

Wpływ mezoterapii igłowej na skórę twarzy

Eksperci z Kliniki La Perla Wilcza w Warszawie podkreślają korzystne działanie mezoterapii igłowej na skórę twarzy. Zabieg ten ma pozytywny wpływ na poprawę kondycji skóry nie tylko dzięki dostarczeniu jej substancji odżywczych, ale również na skutek pobudzenia procesów regeneracyjnych. Równomierne nakłuwanie skóry podczas mezoterapii igłowej pobudza produkcję kolagenu i elastyny, dzięki czemu skóra się zagęszcza, poprawia się jej jędrność i elastyczność skóry, a twarz wygląda młodziej.

Mezoterapia igłowa wpływa na poprawę napięcia skóry, wyrównuje koloryt, dodaje cerze witalności. Można spodziewać się po niej redukcji oznak zmęczenia twarzy, takich jak szary, ziemisty kolor skóry czy cienie pod oczami. Dzięki mezoterapii igłowej cera odzyskuje naturalny blask. Trzeba jednak pamiętać, że widoczne i długotrwałe efekty nie pojawiają się od razu. Bezpośrednio po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i obrzęknięta. Dopiero po kilku dniach widać pierwsze efekty regeneracji. Optymalne rezultaty pojawiają się natomiast po kilku tygodniach, a dla ich podtrzymania należy wykonać serię zabiegów.

Comments are closed.

sabutt.com micro.pl aterrangedj.com