Nowe buty SPD spełniać będą swoje podstawowe zadania tylko wtedy, gdy postawimy na odpowiedni rozmiar. Problemy z wybraniem idealnego obuwia mają nie tylko początkujący rowerzyści, ale również doświadczeni kolarze.

Cenne wskazówki

Wybierając buty SPD warto zwrócić uwagę nie tylko na rozmiar obuwia, ale również na ustawienie samych bloków. Wysoki komfort jazdy uzyskamy tylko wtedy, gdy obuwie idealnie trzymać będzie się stopy. Pamiętać należy o tym, że przy dużym wysiłku fizycznym zdecydowanie szybciej odczujemy źle dobrane obuwie sportowe.

Pamiętać należy o tym, że każdy producent stosuje nieco inną rozmiarówkę. Najbezpieczniejszym wyborem jest dokonywanie zakupów w stacjonarnych sklepach rowerowych. Wynika to oczywiście z tego, że można przymierzyć wybrane modele. Problemy pojawiają się oczywiście w sytuacji, gdy korzystamy z dobrodziejstwa sklepów internetowych. Kluczem do sukcesu jest tak naprawdę to, aby dokładnie zmierzyć swoją stopę za pomocą centymetra. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, aby zwrócić uwagę nie tylko na długość obuwia, ale również na jego szerokość.

Ustawienie bloków

Jak wspomniano we wstępie ogromną rolę odgrywa również ustawienie bloków. Jeżeli źle ustawimy bloki to pojawi się duży dyskomfort podczas jazdy. Dłuższa jazda może doprowadzić nawet do problemów ze stawami kolanowymi. Aby rozwiązać ten problem warto zapoznać się z instrukcją i zaleceniami producenta.

Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby bloki ustawić w sesji bikefittingu. Co prawda jest do stosunkowo drogie rozwiązanie, ale za pomocą specjalistycznych narzędzi będziemy mieć 100% pewność, że umiejscowienie poszczególnych bloków będzie idealne.

Jakie buty rowerowe warto wybrać w 2022 roku?

Dla osób które jeżdżą głównie po szosie i dość rzadko kiedy zsiadają z roweru najlepszym wyborem są oczywiście szosowe buty SPD. W ostatnim sezonie coraz większą popularność zdobywają również górskie buty SPD, które przeznaczone są do efektywnej jazdy. Godne polecenia są przede wszystkim nowoczesne buty z dość sztywną podeszwą karbonową.

Znacznie mniej sztywne buty SPD MTB przeznaczone są z kolei dla rowerzystów, którzy jeżdżą głównie po mieście. Największym atutem opisywanych butów rowerowych jest to, że bez problemu można w nich również chodzić. Z dobrych sklepach można znaleźć wiele modeli, które do złudzenia przypominają zwykłe buty.

Osoby, które nie chcą rezygnować z jazdy rowerem w sezonie zimowym powinny wybrać buty z dodatkową membraną. Przydać mogą się również porządne ochraniacze.

Więcej informacji znajdziesz na stronie buty spd.

Comments are closed.